Aktuality

Študenti odovzdávajúci záverečné práce v akademickom roku 2024/2025 majú možnosť si dohodnúť vlastnú tému s vybraným vedúcim BP/DP do 1.4.2024.

Dohodnutú tému eviduje vedúci záverečnej práce. Študent tému nenahlasuje!

Po tomto termíne už nebude možné dohodnúť si vlastnú tému. Výber témy už bude možný len z voľných tém, ktoré budú  zverejnené najneskôr do 4.7.2024.

Elektronické prihlasovanie sa na voľné témy bude spustené v septembri 2024.

Ďalšie informácie budú priebežne zverejňované.

Schválené Zadania ZP (BP, DP) pre akademický rok 2023/2024 sú vložené v MS Teams v príslušných tímoch vytvorených pre predmet Záverečná práca.

Pokyny pre tlač a viazanie záverečných prác 2024

Termíny odovzdávania záverečných prác 2024 (EaMP, FM)

Pokyny pre odovzdávanie záverečných prác 2024

Objednávky na väzbu a tlač záverečných prác prijíma EDIS prostredníctvom online objednávkového systému:

Štandardná lehota vyhotovenia väzby záverečnej práce je zverejnená na webovom sídle vydavateľstva EDIS.

Zmeny, resp. ďalšie pokyny budú priebežne doplnené.

Odovzdávanie bakalárskych prác 2023/2024

29. 04. 2024

Miestnosť

AF1A2 (Aula 2)

Odovzdávanie diplomových prác 2023/2024

03. 05. 2024

Miestnosť

AF1A2 (Aula 2)

Odovzdanie BP a DP v iných termínoch nebude akceptované!

Študent odovzdáva:

• Záverečná práca v tlačenej verzii - 2 ks (BP - mäkká väzba, DP - tvrdá väzba)

• Elektronická verzia záverečnej práce - 1 ks (odporúčame CD/DVD so záverečnou prácou vložené do mäkkej obálky na CD a prilepené na vnútornú stranu zadného obalu jednej tlačenej verzie BP/DP; resp. USB)

• Licenčná zmluva podpísaná študentom - 2 ks (licenčná zmluva je vygenerovaná v systéme EZP po označení vloženej záverečnej práce "na export")

• Potvrdenie o odovzdaných súboroch podpísané študentom - 1 ks (potvrdenie o odovzdaných súboroch je vygenerované spolu s licenčnou zmluvou v systéme EZP)

• Vyhlásenie o poskytnutí diela bez možnosti sprístupnenia (iba v prípade, ak študent požaduje nezverejnenie práce na obdobie 12 - 24 mesiacov*. Vtedy odovdzáva vyplnené „Vyhlásenie o poskytnutí diela bez možnosti sprístupnenia“, ktoré je prílohou metodického usmernenia č. 3/FPEDAS/2024 a doručí ho podpísané aj vedúcim záverečnej práce zodpovednému zamestnancovi.)

Všetky dokumenty musia byť študentom podpísané.

*  V súlade s ustanovením § 63, ods. 10 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách je autor záverečnej práce oprávnený si v licenčnej zmluve vyhradiť odkladnú lehotu v trvaní najviac 12 mesiacov odo dňa obhajoby príslušnej práce, počas ktorej nie je účinným jeho súhlas so sprístupňovaním jeho práce verejnosti. S prihliadnutím na určité dôvody túto lehotu možno predĺžiť na základe súhlasného vyjadrenia dekana fakulty pred uzavretím licenčnej zmluvy, najviac však o ďalších 12 mesiacov.